پنج‌شنبه, 9 تير 1401
رو عنوان : شهردار سی سخت
عنوان : نشست صمیمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سی سخت با استاندار كهگیلویه و بویراحمد
زير عنوان : شورای اسلامی شهر سی سخت
کد خبر : ۱۹۹۳
تاريخ :
 ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ 
ساعت : ۹:۱۷:۲۶
منبع خبر : روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سی سخت

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی  شهر سی سخت، کیانوش صیادی شهردار  به همراه اعضای شورای اسلامی شهر سی سخت در دیدارهای صمیمی با استاندار کهگیلویه و بویراحمد و  معاونت امور عمرانی استانداری پیگیر پاره ای از  مشکلات شهر و شهروندان سی سخت شدند.
دیدار ابتدایی که با معاونت عمرانی استانداری ودر دفتر ایشان برگزار شد در خصوص پروژه های عمرانی و تخصیص اعتبارات به این پروژه ها،نحوه اجرا و زمان عملیاتی شدن  بحث و گفتگو و تصمیماتی اتخاذ گردید.

در دومین دیدار، شهردار و اعضای شورای شهر با حضور در دفتر استاندار کهگیلویه و بویراحمد،با ایشان دیدار،گفتگو و خواستار مساعدت استاندار و مجموعه استانداری درخصوص رفع مشکلات مطروحه،شدند.
حجة الاسلام حمید تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر سی سخت،ضمن بیان پاره ای از مهمترین مشکلات شهروندان در بحث ساخت و ساز بعداز زلزله، موضوع استمهال تسهیلات زلزله زدگان را مطرح و گفت با وجود گذشت یکسال از وقوع  زمین لرزه و علی رغم پیگیری های متعدد و دستورالعمل ابلاغی از سوی بانک مرکزی به  بانکها، متاسفانه بعضی از بانک ها از این ابلاغیه سر پیچی میکنند.
تقی زاده در ادامه  بااشاره به مشکلاتی همچون مسٲله تغییر کاربری ملک تعدادی از شهروندان که ساخت بعداززلزله آنها دچار مشکل شده و لزوم تسریع در تشکیل کمیسیون ماده۵ جهت رفع این مشکل و همچنین عدم حمایت جهاد کشاورزی از تولید کنندگان بخش کشاورزی آسیب دیده از‌زلزله،خواستار دستور استاندار جهت تسریع در رفع این مشکلات شد.
کیانوش صیادی شهردار سی سخت در ادامه ضمن برشمردن تعدادی از مشکلات شهرداری سی سخت،خلاصه‌ای از اقدامات درون سازمانی  با هدف درامد زایی شهرداری ارائه و  درخصوص عملیاتی شدن پروژه های عمرانی و جذب اعتبارات  زلزله،با بیان این موضوع که با رفع مشکل ذیحساب،شهرداری سی سخت آمادگی کامل جهت انجام واستارت پروژه ها را دراسرع وقت دارد.ایشان ضمن اشاره به مشکلات مالی شهرداری سی سخت اعلام نمود که مبلغ طلب شهرداری سی سخت از بخش حقوقی(دولتی) به مراتب بیشتراز بدهی این مجموعه می باشد که با دستور استاندار محترم در خصوص پرداخت و همچنین تسریع در اجرای آرای صادره کمیسیون ماده ۷۷شهرداریها شاهد رفع بسیاری از مشکلات کنونی شهرداری خواهیم بود.
صیادی افزود شهر سی سخت وشهرستان دنا با وجود مواهب طبیعی خدادادی بسیار و برخورداری از استعدادهای بی نظیر گردشگری و جذب گردشگر و توریست، ایجاد شهرک توریستی در سی سخت،  قابلیت تبدیل شدن به منطقه ویژه گردشگری در جنوب کشور را دارا می باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به زمین‌لرزه ۲۹بهمن سی سخت و  صدور پروانه‌های  ساختمانهای احداثی افزود که با گذشت یکسال از وقوع زمین‌لرزه، تا کنون هزینه پروانه های صادره و همچنین مجموعه خدمات انجام گرفته به شهرداری پرداخت نشده است.
ناصر رهامی  عضو شورای اسلامی شهر سیسخت بااشاره به موضوع کمیسیون ماده ۵، تسریع در برگزاری این کمیسیون و رفع مشکل تعدادی از زلزله زدگان را خواستار شد.
درادامه بهنام حیدری دیگر عضو شورای اسلامی شهر گفت، شهر سی سخت و شهرستان دنا در بحث اعتبارات و سرمایه گذاری ها مظلوم واقع شده و با وجود دارا بودن  پتانسیل و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، تنها مرکز شهرستانی است که  با توجیه منطقه گردشگری و توریستی فاقد شهرک صنعتی می باشد در صورتی که درخصوص زیرساختهای گردشگری و توریستی اقدام عملی و درخور صورت نپذیرفته که دراین خصوص خواستار توجه ویژه استاندار محترم  هستیم.

محمد فرهادی دیگر عضو شورای شهر با بیان این موضوع که افزایش دیدار های مشورتی اعضای شورای شهر و شهردار با استاندار، با هدف رفع دغدغه های مردم ضروری  و راه‌گشا می باشد،درخصوص مشکلات مردم سی سخت جهت تکمیل منازل مسکونی خود با توجه به گرانی و تورم و عدم توانایی مالی مردم جهت تکمیل خانه ها، ارائه کمک و افزایش تسهیلات را موجب تسریع و تکمیل ساخت و سازها دانست و همچنین افزودند، با توجه به اینکه شهر سیسخت صرفا باید با نگاه کشاورزی و توریسم دیده شود، با تاکید بر خواسته شهردار سیسخت، دست‌یاری استاندار جهت معرفی شهر سی سخت به عنوان منطقه ویژه گردشگری را خواستار شد و مواهب این طرح را برای کل استان مفید دانست.
فرشید محمد حسینی عضو دیگر شورای شهر نیزبا اشاره به طرح آمایش سرزمینی،اولویت شهرسی سخت و شهرستان دنا را گردشگری عنوان و ابراز امیدواری نمود که شهر سی سخت بعنوان پایلوت و منطقه ویژه گردشگری معرفی و شناخته شود.
کیامرث حاجی زاده معاونت امور عمرانی نیز بابیان اینکه درسطح کشور هیچ بحرانی به مانند زلزله سیسخت مدیریت نشد بااشاره به تسهیلات گفت، تنها منطقه دچار بحران که دوبار تسهیلات ارائه شده در شهرستان دنا بود و درخصوص مشکلات تعدادی از شهروندان زلزله زده سی سخت در بحث تغییر کاربری ملک جهت ساخت وساز  از تشکیل کمیسیون مربوطه(ماده۵) در ابتدای هفته آینده خبرداد.
درپایان این دیدار  دکتر احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد  ضمن بیان نگاه ویژه درخصوص  موضوع گردشگری،جذب گردشگر و ایجاد زیرساخت ها درشهر سی سخت،با تاکید بر موضوع بازگرداندن امید به مردم زلزله زده با تغییر در ظاهر شهر، زیبا سازی ونماسازی بیان نمود که شهر گردشگری باید درتمامی موضوعات مبحث گردشگری خودنمایی نماید.ایجاد زیرساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار را لازمه شهر گردشگری دانسته و تاکید نمود نگرش به شهر سی سخت باید به سمت  و سوی گردشگری و موارد جذب گردشگر باشد.


تعداد بازدید : 309

DOURAN Portal V5.0.4.0

V5.0.4.0